ÚvodAktualityPojištění AXA Art ochrání soukromé sbírky umění

Pojištění AXA Art ochrání soukromé sbírky umění

27. ledna 2017 | Rubriky: Aktuality

AXA ČR/SR má připraven nový produkt AXA Art, který nabízí skvělé řešení pro sběratele umění. Těm samozřejmě klasické pojištění domácnosti tak úplně nedostačuje. V tuzemsku jedinečný produkt bude nabízen skrze síť pojišťovacích makléřů INSIA. A navíc, toto pojištění je veskrze komplexní, takzvaně „all risk“.

Umělecká díla jsou tak pojištěna proti živelným pohromám, krádeži, znehodnocení vandaly nebo třeba poškození během přepravy. Pokud pojištění sjednáváte, odborný posudek není třeba. AXA Art kryje i případné zvýšení tržní hodnoty díla či poškození během odborného restaurování.

Umění, které se vyplatí hlídat

Koupě a vlastnictví obrazů a jiných vzácných uměleckých předmětů vyžaduje nadstandardní ochranu a kvalitní péči. Hodnota těchto děl často přesahuje desetitisíce korun,“ říká Ján Kusý, ředitel pro obchod v neživotním pojištění AXA ČR/SR. V praxi kryje „allrisková“ pojistka všechna rizika, jež nejsou smluvně vyloučena. Nejčastěji je umění poškozeno například při povodních, řádění vandalů, krádeží a neodborném zacházení s předmětem a tak podobně. Zničení pádem je také bohužel poměrně časté, poškodit dílo se může i při pokusu o odborné restaurování.

Každé umělecké dílo je pojištěno okamžikem jeho nabytí na aukci, a to včetně jeho přepravy na místo určení. V posledních letech trh s uměleckými sbírkami dynamicky roste, a to i ve střední a východní Evropě,“ dodává k celé problematice Ján Kusý. Součástí pojistky je ochrana růstu hodnoty, která pokryje eventuální zvýšení ceny určitého díla na trhu během roku.

U klasického pojištění domácnosti je krytí pojistných rizik, pokud máte doma nějakou hodnotnou sbírku, přímo nedostačující. Speciální smlouva přímo na míru, která bude plně vyhovovat potřebám a přáním sběratelů, přesně o to se postará pod záštitou pojišťovny AXA makléřská společnost INSIA.

Zdroj: Rodinné finance.cz

Sdílejte článek

Sledujte INSIA na sociálních sítích

Facebook LinkedIn

Kontakt

Jiří Chvojka

Specialista pojištění umění a sbírek

+420 736 529 835

jiri.chvojka@insia.com